Familieshoot in Bakkeveen – Familiefotografie Friesland
Voor deze familieshoot mocht ik een hele familie fotograferen in Bakkeveen. Simone, die ik ook ken als mijn schoonheidsspecialiste, wilde graag een fotoshoot doen met haar ouders, haar zus, de partners, de kinderen en natuurlijk de twee honden. Want die horen er bij deze familie gewoon helemaal bij!
Het idee was om een mooie foto te maken die bij opa en oma boven de bank kan hangen. Een foto van iedereen samen, inclusief de kleinkinderen en de honden. Een mooie herinnering aan de mensen en dieren die voor hen zo belangrijk zijn. Ik stelde Bakkeveen voor als locatie. Ik kom hier vaker voor fotoshoots en het is een fijne plek als je met een grotere groep op de foto wilt. Er is genoeg ruimte om te wandelen, te spelen en verschillende combinaties te maken.
We hadden geluk met het weer. Het was aan het einde van de middag en de zon scheen nog mooi tussen de bomen door. Tijdens de shoot kijk ik altijd waar het licht op dat moment het mooiste valt en welke plek geschikt is voor de foto’s.
We begonnen met foto’s van de hele familie tijdens het lopen met elkaar. Daarna maakten we verschillende combinaties: de kleinkinderen samen, de gezinnen apart, foto’s met de honden en natuurlijk ook foto’s van de honden zelf. Zo krijg je niet alleen een grote familiefoto, maar ook allerlei kleinere momenten aan de verschillende personen en dieren.

Niet iedereen staat even graag voor de camera. Opa bijvoorbeeld niet zo, maar met een leuk grapje kregen we hem gelukkig toch spontaan op de foto. En dat is precies wat ik leuk vind aan dit soort shoots.
Ik geef de familie kleine opdrachtjes en stuur ze aan waar dat nodig is. Ondertussen kletsen we, maken we grapjes en ontstaat er vanzelf spontane momenten. De foto’s zijn daardoor wel mooi opgebouwd, maar voelen niet stijf of overdreven geposeerd aan. Een van mijn favoriete momenten was toen opa en oma samen met de honden op de foto gingen, alsof het hun kleinkinderen waren. Dat leverde zo’n lief plaatje op! En aan het einde maakten we nog een grote groepsfoto waarbij iedereen samen op het zand zat. Een heerlijke afsluiting van de shoot.
Het mooiste aan deze fotoshoot vind ik dat het niet alleen om een mooie foto gaat. Ik vind het belangrijk dat je op de foto’s ook echt iets van de familie terugziet: de liefde voor elkaar, de spontaniteit en natuurlijk de nodige gekkigheid.
Als het goed is, krijgt de grote foto waarop iedereen zittend in het zand staat binnenkort een mooie plek boven de bank bij opa en oma. Ik hoop dat ze er iedere keer met een glimlach naar kijken en trots zijn op hun familie.
En dat opa achteraf al heeft laten weten dat hij heel blij is dat hij de fotoshoot toch heeft gedaan en het resultaat erg mooi vindt, maakt het voor mij extra leuk. Ook de rest van de familie was blij met de foto’s. Het was een ontzettend gezellige familieshoot in Bakkeveen, met veel verschillende foto’s en mooie herinneringen voor de hele familie.
Dank je wel lieve familie dat ik jullie mocht fotograferen. Het was een feestje!
Liefs Christha

